Citroeni ajalugu

André Citroën ehitas Prantsusmaa esimese maailmasõja ajal relvastuse; pärast sõda aga, kui ta ei plaani edasi, teadis ta, et tal on kaasaegne tehas ilma tooteta. Sõidu lõppedes ei jõudnud automaatselt otsus autotootja saamise kohta, kuid Citroënil oli hästi autoregister, mis oli edukas kuus-aastane töökord Morsiga alates 1908. aastast kuni sõja puhkemiseni. 1917. aasta veebruaris võttis Citroën ühendust teise inseneriga Jules Salomoniga, kellel juba 1909. aastal oli Prantsuse mootorsõidukisektoris märkimisväärne maine väikese auto nimega Le Zèbre. Mai lõpus sai tehasest pärit tüüp A, ja juunis seda eksponeeriti Champs-Élyséesis, kus tavaliselt müüdi Alda autosid. Citroën’i ajalugu veenis Alda ettevõtte omanikku Fernand Charronit näituseruumi laenutama (nagu mõni aasta hiljem hakataks Charronil saada Citroëni ettevõttes suur investor). 7. juulil 1919 võttis esimene klient endale uue Citroën 10HP “Type A” tarne.

 

Praegune Citroeni ajalugu

Aastatel 2003-2010 toodi Citroën C3 Pluriel, mis on ebatavaline kabriolett koos 1948-90. Aasta 2CV mudeliga, nii kehakujunduses (näiteks kapotist) kui ka selle ülimalt praktilisel kasutamisel.

2001. aastal tunnustas Citroën oma innovatsiooni ajalugu, kui ta avas muuseumi oma paljude oluliste sõidukite – “Conservatoire” -, millel on 300 autot.

Euroopa autotootmise märgatav langus pärast 2009. aastat vähenes sõidukite kogu maailmas 1,460,373-lt 2010. aastal 1435 688-ni 2011. aastal, kusjuures 961 156 neist müüdi Euroopas.

2011. aastal oli Groupe PSA tihedas koostöös BMW-ga elektrimootorite ja hübriidsõidukite arendamiseks BMW ja kõigi PSA kaubamärkide vahel, kuid läbirääkimised langesid varsti pärast seda, kui Citroeni emaettevõtja Groupe PSA teatas koostööst GM-ga, mis hiljem ebaõnnestus.

Dongfeng Peugeot-Citroën jätkab kasvamist ja on välja töötanud kaheksa autoklaasi Hiina turule. [36] Praegu Hiinas seisavad Citroën (ja Peugeot) ees samad väljakutsed nagu Volkswagen: liiga palju sedaanide ja luukpära, ilma tugevate müüginimetuste ja mahtuniversaalide / mahtuniversaalide kategooriate mudelita. [36]

Bränd on Hiina kõrgeimal tasemel 2014. aastal JD Poweri klientide rahulolu küsitluses, üle luksusmarkide, nagu Mercedes-Benz ja BMW, ning suuremate massiturgude kaubamärkide, näiteks Volkswageni hinne ainult kolmeteistkümnenda ja seitsmeteistkümnenda. [38] Hiinast pärit kümne esimese kuu jooksul 2014. aastal kasvas Donfeng Citroën’i autode müük 30%, turu üldine kasv 11%.

VIN-i number Citroeni leiate siit.
Pea meeles, et enne ostmist kontrollige sõiduki ajalugu. Teete seda, sisestades allpool VIN-koodi Citroen:


Source:  https://en.wikipedia.org